Kategoriler
Haberler
Hakkımızda
www.TransferpricinginTurkey.com sitesi her türlü Türkiye’deki transfer fiyatlandırması (TF) çalışmaları ile diğer ülkelerdeki TF çalışmalarını incelemek, yayınlamak ve bu alanda çalışan uzmanları ve akademisyenleri buluşturmak üzere kurulmuştur. İlk hedeflerimiz arasında, uygulamacılara, şirketlere, bu alanda çalışan uzmanlara, akademisyenlere, yeminli mali müşavirlere, serbest muhasebeci mali müşavirlere ve vergi müfettişleri ile yöneticilere, TF alanında yayınlanmış bilimsel değeri olan yazıları, makaleleri, akademik tezleri, tebliğ ve yargı kararlarını, özelgeleri ve tabii olarak kanunları duyurma görevi yer almaktadır.
 
Sitenin kurucusu Dr İbrahim Tutar, Transfer PricingAssociates (TPA-Amsterdam)’ıniş ortağı (alliancepartnerı) ve Penetra’nın kurucu ortağı ve genel müdürüdür. Transfer fiyatlaması konusunda yazılmış ortak bir ‘’Türkiye’de Transfer Fiyatlandırması’’ adlı 2010 tarihli bir kitabı ve çeşitli makaleleri vardır. TF alanında biri uluslararası olmak üzere iki defa konferans düzenlemiş, çeşitli seminerler vermiştir.
 
DrIbrahim Tutar’ın, AÜ Siyasal Bilgiler Fakültesi’den Ekonomi alanında lisans; Boston Üniversitesinden yine Para Ekonomisi alanında master; ve ODTÜ Ekonomi Bölümünden, doktora derecesi vardır. Aynı zamanda YMM ünvanına da sahip olan Dr Tutar’ın iş tecrübeleri ve çalıştığı kurumlar ise şöyledir: 1985-1995:Maliye Müfettişi -Başmüfettiş; 1995-1997: Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü Daire Başkanı; 1998-2002: PricewaterhouseCoopers Kıdemli Müdürü; 2003-2013: Penetra’da Danışman ve Yeminli Mali Müşavir; 2009-2013: TPA İş Ortağı